portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Angel Wings - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Angel Wings - sprawy osiedlowe » Forum » Odbiory mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiory mieszkań

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mitokar 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 23, 2011 8:01
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 15:44    Temat postu: Odbiory mieszkań

ARISSA napisał:
Witam Szanownego Sąsiada Wink)) Dzięki za odzew Wink ja odbieram w następnym tygodniu ale widzę, że nie będzie poprawekWink)) a u Sąsiada dużo jet do poprawienia? Pozdrawiam


Dużo nie, np: pęknięta kafelka na loggi, lekka rdza na barierce do wypiaskowania i pomalowania, maskownica na loggi do założenia, cokół pod oknem do wyrównania, reszta ok można powiedzieć, że kosmetyka, do usunięcia w przeciągu 2 tyg. jak się zarzeka wykonawca - zobaczymy Very Happy
AdaCZe 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 7:59
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 8:52    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Widziałem już swoje mieszkanie, odbiór mam w przyszłym tygodniu. Wszystko wygląda bardzo dobrze, posadzki, tynki - jestem miło zaskoczony, napewno nie trzeba robić gładzi!!! Very Happy
mitokar 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 23, 2011 8:01
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 14:35    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Co do ścian to faktycznie, są równe (a przynajmniej w normie), wybiałkowane i poza zagruntowaniem, tylko malować. Jastrych na podłogach generalnie w porządku, nie powinno być problemów z ułożeniem paneli, parkietu etc. Kąty w pomieszczeniach zachowane, więc wanny czy brodzika ciosach nie będzie trzeba Hyhy Nadzór nad robotami był, ale przy takiej kwocie za metr należało się tego spodziewać, a raczej oczekiwać Very Happy Powodzenia na odbiorze życzę wszystkim!
norbertnj 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Sob Mar 26, 2011 22:24
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 22:28    Temat postu: odbiór

Witam, czy jesteście już Państwo po odbiorze?
mitokar 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 23, 2011 8:01
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 11:47    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Witam, ja już miałem odbiór. Odbył się w w tym tygodniu. Co Pana interesuje, bo większość rzeczy opisałem powyżej i w drugim wątku? Very Happy
mario23 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Mar 29, 2011 12:05
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 12:21    Temat postu: Po odbiorze

W zeszłym tygodniu towarzyszyłem koleżance w odbiorze mieszkania. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony zarówno jakością wykonanych prac, jak i rzetelnym podejściem dewelopera. Oprócz kilku drobnych rzeczy do poprawy (a w zasadzie do kosmetyki) nie ma się do czego przyczepić. Najładniejsza stolarka, drzwi zewnętrzne i tynki, pozostałe (posadzki, elewacja itp.) naprawdę bez większych zastrzeżeń...Powodzenia przy odbiorach
matdem 
   

Nowy na forum


Wiek: 50
Dołączył: Wto Mar 29, 2011 23:05
Posty: 2
Skąd: wrocławw

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 23:27    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

witam
Tez wkrotce odbieramSmile, a wszystkich mieszkancow zapraszam na strone na facebooku:
"Angel Wings Mieszkańcy"

pozdr
m
sasiad999 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 30, 2011 22:26
Posty: 3
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Śro Mar 30, 2011 22:42    Temat postu: wysokość mieszkań

Witam, czy ktoś z odbierających może mi powiedzieć jaką wysokość mają mieszkania?
mitokar 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 23, 2011 8:01
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 8:05    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Witam, wg. projektu mieszkania powinny mieć 2,7 m, nie wiem jak z tymi na wyższych kondygnacjach i podwyższonym standardzie, ale tam powinno być ok 3m. W moim mieszkaniu na 2 pietrze 2,5 m łata budowlana się zmieściła w pionie Laughing i było jeszcze ok 15-20 cm zapasu, także myślę, że 2,7 m jest.
Laughing
sasiad999 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 30, 2011 22:26
Posty: 3
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 22:24    Temat postu: certyfikaty

Jeszcze jedno pytanie dot. odbiorów czy udało się Wam uzyskać certyfikaty dot. stolarki okiennej, w umowie mam wpisane że wkłady mają podwyższoną dźwiękoszczelność min. 39 dB i współczynnik przenikalności ciepła K 1,1
mitokar 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 23, 2011 8:01
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 11:17    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Co do okien, to są wstawione okna firmy STOLBUD Włoszczowa (porównywalne z oknami URZĘDOWSKI). Ich większa dźwiękoszczelność jest wyczuwalna, bo przy zamkniętych oknach prawie nie słychać prowadzonych jeszcze na zewnątrz prac ślusarsko-budowlanych. Co do współczynnika przenikalności K, to trochę się na tym znam i to co podaje producent (K=1,1) to dotyczy tylko samej szyby, natomiast na całość takiego współczynnika składa się jeszcze rama okna i ościeżnica, co w sumie może dać K ok. 1,8-2,0, ale zapewniam, że to jest i tak więcej niż przegrody budowlanej. Teściu ma podobne okna i w zimie bardzo dobrze izolują ciepło, także śmiało mogę powiedzieć, że okna w AngelWings są z wyższej półki, bo trochę się tym interesowałem. Jeśli chodzi o certyfikat, to deweloper do odbioru dostarcza świadectwo charakterystyki energetycznej, które powinno dotyczyć lokalu mieszkalnego, a nie całego budynku. Mojego świadectwa jeszcze nie analizowałem, więc nie powiem nic w tym temacie. Very Happy to się rozpisałem Mr. Green
sasiad999 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 30, 2011 22:26
Posty: 3
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2011 15:24    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Ja tak dopytuję o te certyfikaty bo moje doświadczenia z deweloperami są generalnie negatywne, niestety w tym przypadku również.
Jak pewnie wiecie projekt został mocno okrojony i mam poważne obawy czy nie odbije się to na jakości. W moim przypadku np. mieszkanie na części powierzchni ma wysokość 2,35 a w najwyższym punkcie 2,65 bez podłóg. Pierwotnie wszystkie mieszkania miały być klimatyzowane, teraz tylko część od 5 p. w górę.
Niestety
mitokar 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 23, 2011 8:01
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Kwi 13, 2011 12:11    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Jeśli chodzi o wysokość mieszkania, to w moim w większości pomieszczeń jest 2,66-2,68, a jedno miejsce gdzie sufit jest niżej to garderoba i to jedynie pod szachtem wentylacyjnym, ale wiadomo że gdzieś te przewody trzeba umieścić, także nie chce mi się wierzyć że w niektórych miejscach w Twoim mieszkaniu sufit na całej powierzchni jest na wysokości 2,35. Co do klimatyzacji to byliśmy świadomi jej braku, tym bardziej, że nasze mieszkanie jest od strony słabo nasłonecznionej, wiec może będzie to mało istotny problem. Teraz klimatyzacja mieszkaniowa w jednym pomieszczeniu to nie jest ogromny wydatek, więc jak będzie potrzeba to można we własnym zakresie zamontować. Idea
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama